Jesteś tutaj: Nasza Oferta Złomowanie aut Kalisz

Złomowanie aut Kalisz

Proces recyklingu złomowanych samochodów odbywa się z różnych powodów. Złomowane samochody są najprawdopodobniej stare lub zniszczone. Zwykle decyzja o złomowaniu samochodu należy do właściciela, jeśli nie można go naprawić.

Ponieważ dzisiejsze samochody są bardziej energooszczędne, można je poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać, a nie złomować. Proces obejmuje usunięcie całego metalu za pomocą dźwigu, usunięcie wszelkich płynów i oleju, a następnie kruszenie go na kostki za pomocą koparki. Kawałki można następnie sprzedać jako złom do wykorzystania w innych produktach.

Złomowanie samochodów Kalisz

Uszkodzony lub niesprawny samochód stanowi zagrożenie dla środowiska. Wycieki oleju i innych płynów eksploatacyjnych mogą przedostawać się do gleby i wód gruntowych, co może prowadzić do poważnych zanieczyszczeń.

Nasza firma gwarantuje, że złomowanie samochodów odbywa się zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami, ograniczając zanieczyszczenie środowiska. Pojazd jest rozbierany na części, a części plastikowe poddawane są recyklingowi. Stal i metale nieżelazne są przekazywane do hut w celu przetopienia. Produkty te można następnie wykorzystać jako surowiec w przyszłej produkcji. Jesteśmy w stanie zdemontować i zutylizować każdy stary lub powypadkowy pojazd na terenie województwa wielkopolskiego. Przyjmujemy pojazdy uszkodzone lub zdezelowane.

Skupujemy również samochody ciężarowe. Kierowcy z całego województwa wielkopolskiego od dawna ufają naszej firmie. Złomowanie aut Kalisz przeprowadza zespół specjalistów. Usługa ta przez lata cieszyła się uznaniem i jest obecnie zaufaną marką.

Złomowanie samochodu Kalisz krok po kroku

Aby zezłomować pojazd, należy oddać go do stacji demontażu pojazdów. Nasza firma może również zająć się transportem pojazdu. Zabierz ze sobą również:

- dowód osobisty

- dowód rejestracyjny

- dowód rejestracyjny, jeżeli został wydany

- tablice rejestracyjne, Jeśli samochód został kupiony i nie został przerejestrowany, zastosowanie będzie miała umowa kupna-sprzedaży

- czytelny numer VIN.

Po przekazaniu samochodu stacja wystawia zaświadczenie o przyjęciu samochodu do kasacji. Na jego podstawie można udać się do biura transportu i wyrejestrować pojazd. W tym celu należy zabrać ze sobą następujące dokumenty:

- wypełniony wniosek o wyrejestrowanie pojazdu

- zaświadczenie potwierdzające, że pojazd jest zarejestrowany na numer VIN lub numer podwozia, ramy lub nadwozia do Stacji Demontażu Pojazdów

- dowód rejestracyjny, karta rejestracyjna pojazdu, jeżeli została dostarczona

- tablice rejestracyjne.

Czy warto złomować samochód?

Wraz ze wzrostem liczby złomowanych samochodów osobowych, wiele osób chce kupować uszkodzone samochody i używane samochody dostawcze do swojej działalności.