Jesteś tutaj: Nasza Oferta Kasacja pojazdów Śrem

Kasacja pojazdów Śrem

Procedury - kasacja pojazdów Śrem

Pojazd, który ma zostać usunięty powinien mieć masę własną nie mniejszą niż 90% masy własnej wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Sprzedaż odbywa się na zasadzie umowy, ponieważ części użytkowe pojazdu są odzyskiwane, a stacja musi udowodnić ich pochodzenie. Ponadto obsługa stacji wystawia świadectwo złomowania i jednocześnie unieważnia dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu, jeżeli została wydana. Następnie z otrzymanymi dokumentami udaj się do odpowiedniego urzędu lub anuluj rejestrację pojazdu online.

Korzyści dotyczą nie tylko środowiska
Zabranie starego lub uszkodzonego pojazdu na złomowanie ma wiele zalet. Główne korzyści związane z kasacją pojazdu to:

- zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne

- pozyskanie używanych części samochodowych

- recykling metali

- możliwość uzyskania zwrotu pieniędzy za niewykorzystany okres ubezpieczenia OC po wyrejestrowaniu pojazdu

Dodatkowo otrzymujesz wynagrodzenie za samochód, które uzależnione jest głównie od jego wagi.

Używane części dobrej jakości

Stacje demontażu zajmujące się sprzedażą używanych lub uszkodzonych samochodów często prowadzą również sprzedaż używanych części samochodowych. Wiele elementów w bardzo dobrym stanie można odzyskać ze złomowanego pojazdu. Skupy oferują głównie drzwi, błotniki, światła, skrzynia biegów, silniki. Po demontażu wszystkie elementy są czyszczone i sprawdzane technicznie. Dzięki temu klienci otrzymują wyłącznie w pełni funkcjonalne produkty, których jakość nie ustępuje ich zamiennikom.

Auto złom - kasacja samochodów

Samochody używane i powypadkowe - każdy pojazd mechaniczny ma swoją datę ważności. Jest to moment, w którym należy go wycofać z eksploatacji i odpowiednio zutylizować. Złomowanie pozwala nam pozbyć się starego, uszkodzonego lub niebezpiecznego pojazdu w sposób legalny i zgodny z obowiązującymi normami. Legalne usunięcie pojazdu oznacza, że można wypowiedzieć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC i wyrejestrować pojazd. Jest to niezwykle istotne, ponieważ właściciel pojazdu nie może zakończyć ubezpieczenia OC bez umowy sprzedaży lub zaświadczenia potwierdzającego wycofanie pojazdu z eksploatacji.

Jak wygląda kasacja pojazdów Śrem?

Legalna kasacja pojazdów Śrem może odbywać się w wielu różnych miejscach i na różne sposoby. Nie tylko bezpiecznie pozbywamy się złomowanych samochodów, ale także odzyskujemy wszelkie części i podzespoły, które można wykorzystać do regeneracji lub dalszego użytkowania. Pomagamy obniżyć koszty eksploatacji pojazdów i zmniejszyć ilość generowanych przez nie odpadów. Obsługujemy wszystkie pojazdy, niezależnie od marki i modelu. Złomowanie samochodów osobowych, sprawnych lub nie, złomowanie samochodów dostawczych, samochodów ciężarowych i przyczep oraz naczep o różnym przeznaczeniu. 

Auto szrot - Ile kosztuje złomowanie samochodu?

Autokasacja polega na zapłacie za pojazd, który jest przekazywany do niszczarki. Właściciel złomowanego pojazdu otrzyma zapłatę uzależnioną od kilku czynników. Są to m.in. kompletność pojazdu, jego rodzaj (osobno wycenia się samochody ciężarowe, a osobno wraki samochodów z wyższej półki), a także transport. Aby uzyskać więcej informacji na temat usługi, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i ustalimy dogodny dla Ciebie termin odbioru pojazdu i przekazania go do złomowania.

Czy warto złomować samochód?

Wraz ze wzrostem liczby złomowanych samochodów osobowych, wiele osób chce kupować uszkodzone samochody i używane samochody dostawcze do swojej działalności.